Brent tregtohet me 61.07 dollarë / fuçi

30/08/2019 9:04 AM 0 komente

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, ishin në nivele të qëndrueshme dhe u tregtuan me 61.07 dollarë amerikanë për fuçi.

Ndërsa treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, ranë me 1 cent dhe u tregtuan me 56.61 dollarë amerikanë për fuçi.

Indeksi i çmimit të arit avancoi mëngjesin e sotëm dhe u tregtua me 1,524.4 dollarë amerikanë ëpr onz. Indeksi i çmimit të argjendit u tregtua me 18.25 dollarë amerikanë për onz, njëkohësisht edhe niveli i tij më i lartë në më shumë se dy vjet.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of