Brent tregtohet me 62.25 dollarë/ fuçi

23/01/2020 9:03 AM 0 komente

Çmimet e naftës shënuan rënie edhe mëngjesin e ditës së sotme.

Kështu, treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, ranë me 1.52 për qind dhe u tregtuan me 62.25 dollarë amerikanë për fuçi, njëkohësisht edhe niveli më i ulët që prej 4 dhjetorit të vitit të kaluar.

Ndërsa treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, ranë me 1.78 për qind dhe u tregtuan me 55.73 dollarë amerikanë për fuçi, niveli më i ulët që prej 3 dhjetorit 2019.

Indeksi i çmimit të arit avancoi me 0.08 për qind dhe u tregtua me 1,559.73 dollarë ameirkanë për onz.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of