Brent tregtohet me 63.66 dollarë/ fuçi

25/11/2019 8:33 AM 0 komente

Çmimet e naftës shënuan rritje mëngjesin e ditës së sotme.

Kështu, treguesit referencë për naftën e papërpunaur europiane, Brent, u rritën me 27 cent ose me 43 për qind dhe u tregtuan me 63.66 dollarë amerikanë për fuçi.

Ndërsa treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, u rritën me 18 cent ose me 0.31 për qind dhe u tregtuan me 57.95 dollarë amerikanë për fuçi.

Indeksi i çmimit të arit ishte në nivele të qëndrueshme mëngjesin e kësaj të hëne dhe u tregtua me 1,461.20 dollarë amerikanë për onz.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of