Brent tregtohet me 63.95 dollarë/ fuçi

05/04/2021 11:40 AM 0 komente

Çmimet e naftës shënuan rënie mëngjesin e ditës së sotme.

Kështu,treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, ranë me 1.4 për qind dhe u tregtuan me 63.95 dollarë amerikanë për fuci.

Edhe treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, ranë po me 1.4 për qind dhe u tregtuan me 60.62 dollarë amerikanë për fuçi.

Indeksi i çmimit të arit ra me 0.4 për qind dhe u tregtua me 1,724.70 dollarë amerikanë për onz.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of