Brent tregtohet me 65.42 dollarë/ fuçi

17/12/2019 9:04 AM 0 komente

Çmimet e naftës shënuan rritje edhe mëngjesin e ditës së sotme.

Kështu, tregueist referencë për naftën e papërpunaur europiane, Brent, u rritën me 8 cent dhe u tregtuan me 65.42 dollarë amerikanë për fuçi.

Ndërsa treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, u rritën me 2 cent dhe u tregtuan me 60.23 dollarë amerikanë për fuçi.

Indeksi i çmimit të arit avancoi me 0.1 për qind dhe u tregtua me 1,477.68 dollarë amerikanë për onz.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of