Brent tregtohet me 65.93 dollarë/ fuçi

23/12/2019 8:33 AM 0 komente

Çmimet e naftës shënuan rënie mëngjesin e ditës së sotme.

Kështu, treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, ranë me 21 cent dhe u tregtuan me 65.93 dollarë amerikanë për fuçi.

Ndërsa treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, ranë me 24 cent dhe u tregtuan me 60.2 dollarë amerikanë për fuçi.

Indeksi i çmimit të arit u tregtua me 1,480.62 dollarë amerikanë për onz.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of