Brent tregtohet me 67.41 dollarë/ fuçi

19/11/2018 9:36 AM 0 komente

Çmimet e naftës shënuan rritje mëngjesin e kësaj fillim jave.

Kështu, treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, u rritën me 65 cent dhe u tregtuan me 67.41 dollarë amerikanë për fuçi. Kontratat e së ardhmes ranë me 3.42 dollarë amerikanë për fuçi.

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, u rritën me 73 cent dhe u tregtuan me 57.19 dollarë amerikanë për fuçi. Kontratat e së ardhmes ranë me 3.73 dollarë amerikanë.

Indeksi i çmimit të arit u rrit me 0.3 për qind dhe u tregtua me 1,220.09 dollarë amerikanë për onz, njëkoëhsisht edhe rikuperimi më i lartë në më shumë se një javë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of