Brent tregtohet me 67.62 dollarë për fuçi

16/11/2018 9:35 AM 0 komente

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, u rritën me 1 dollar amerikan mëngjesin e kësaj të premteje, duke u tregtuar me 67.62 dollarë amerikanë për fuçi. Kontratat e së ardhmes ranë me 3.5 për qind.

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar ameriakne, WTI, u rritën me 61 cent dhe u tregtuan me 57.07 dollarë amerikanë për fuçi. Kontratat e së ardhmes avancuan me 21 cent dhe u tregtuan me 56.46 dollarë amerikanë për fuçi.

Indeksi i çmimit të arit u rrit me 0.2 për qind dhe u tregtua me 1,216.22 dollarë amerikanë për onz, njëkohësisht edhe më i larti në më shumë se një javë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of