Brent tregtohet me 69.53 dollarë/ fuçi

13/11/2018 9:35 AM 0 komente

Çmimet e naftës shënuan rënie mëngjesin e ditës së sotme.

Kështu treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, ranë me 59 cent dhe u tregtuan me 69.53 dollarë amerikanë për fuçi. Kontrat e së ardhmes ranë me 9 cent dhe u tregtuan me 70.12 dollarë amerikanë për fuçi.

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, ranë me 1.08 për qind dhe u tregtuan me 58.85 dollarë amerikanë për fuçi. . Kontrat e së ardhmes ranë me 26 cent dhe u tregtuan me 59.93 dollarë amerikanë për fuçi.

Indkesi i çmimit të arit avancoi me 0.1 për qind dhe u tregtua me 1,201.96 dollarë amerikanë për onz, rikuperimi i parë në më shumë se një javë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of