Brent tregtohet me 71.75  dollarë/ fuçi

08/01/2020 9:33 AM 0 komente

Çmimet e naftës shënuan rritje mëngjesin e kësaj të mërkure.

Kështu, treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, u rritën me 3.48 për qind dhe u tregtuan me 71.75  dollarë amerikanë për fuçi.

Ndërsa treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, u rritën me 2.95 për qind dhe u tregtuan me 65.65 dollarë amerikanë/ fuçi.

Ndërsa indeksi i çmimit të arit avancoi me 0.7 për qind, dhe u tregtua me 1,585.08 dollarë amerikanë për onz.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of