Brent tregtohet me 74.02 dollarë/ fuçi

29/06/2021 8:02 AM 0 komente

Çmimet e naftës shënuan rënie këtë të martë.

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, ranë me 0.9 për qind dhe u tregtuan me 74.02 dollarë amerikanë për fuçi.

Ndërsa treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, u rritën me 1.1 për qind dhe u tregtuan me 72.11 dollarë amerikanë për fuçi.

Indeksi i çmimit të arit ra me 0.5 për qind dhe u tregtua me 1,771.20 dollarë amerikanë për onz.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of