Brezi i gjelbër

02/04/2018 8:18 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintBE-ja dëshiron që financat të kenë një qasje më miqësore ndaj mjedisit. Ajo planifikon që të vendosë standarde të përbashkëta për investimet e gjelbra dhe t’i bëjë menaxherët e aseteve që t’u tregojnë klientëve rreth qëllimeve të tyre mjedisore   Për të vlerësuar rëndësinë e një çështje, pikënisja nga lista e personave që do të japin mendimet mbi këtë çështje është mjaft e mirë. E tillë ishte edhe Konferenca e Brukselit e javës së kaluar, ku për të diskutuar “planin […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of