Britania dhe BE-ja duhet të zgjerojnë Nenin 50

18/03/2019 8:16 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintAfati duhet të shtyhet përtej qershorit, në rast se ata nuk duan të përfundojnë në të njëjtën situatë me këtë të tanishmen edhe tre muaj më vonë   Teksa data për largimin e Britanisë nga BE-ja afrohet, situata ndërmjet partive politike britanike tensionohet më tepër, shkruan The Economist. Theresa May, Kryeministrja konservatore e vendit, ka këmbëngulur që Britania do të largohet nga Bashkimi Europian më 29 mars, me ose pa marrëveshje. Ajo pranoi se Parlamentit do t’i jepej mundësia për […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of