Britania, fushatë kundër emigrantëve rumunë dhe bullgarë

11/02/2013 4:01 PM 0 komente

Nisma e ministrisë për të nisur një fushatë reklamuese negative për të penguar bullgarët dhe rumunët të punojnë në Britani vitin e ardhshëm është “në kufi të absurditetit”, tha Keith Vaz, kryetar i komitetit të punëve të brendshme. Vaz paralajmëroi se taktika të tilla propagandistike janë përdorur në të kaluarën dhe kanë rezultuar joproduktive. Fushata, e cila do të përqendrohet në dobësitë e jetës britanike, ndoshta duke sugjeruar se vendet e punës, të cilat janë të pakta dhe se bie […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of