British nderron “shtepi”

30/10/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint  Nga Ersuin Shehu Që nga fillimi i vitit 2008 British Airways do t´i zhvendosë fluturimet e veta në terminalin 5, terminali më i ri i aeroportit gjigant të Heathrow. Terminali 5 është një projekt me vlerë prej 4.3 miliard stërlinash dhe është parashikuar të hapet më 27 mars 2008. Terminali ri do të rrisë kapacitetin e Heathrow-t për të trajtuar 90 milion pasagjerë në vit, nga 65 milion pasagjerë në vit që ka qenë më parë. Zgjedhja për të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of