BSH: Kufizimet e reja ngadalësuan ekonominë

15/02/2021 12:04 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintEkonomia shqiptare shfaqi sinjale përmirësimi në tremujorin e tretë, pas lehtësimit të masave kufizuese, por në tremujorin e katërt janë shfaqur shenja ngadalësimi, pas rikthimit të shtrëngimeve. Pasiguria mbetet e lartë dhe rreziqet janë në kahun e poshtëm, ndërsa shansi më i mirë për përshpejtim të rimëkëmbjes është vaksinimi i popullatës. Banka e Shqipërisë ka prezantuar Raportin e Politikës Monetare të tremujorit të parë 2021. Ekspertët e Bankës së Shqipërisë thanë se në bazë të analizës së treguesve të fundit, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of