BSH miraton planin e ristrukturimit jashtë bankave

09/07/2018 8:17 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintKreditë e këqija të korporatave të mëdha   Bankat tregtare do të detyrohen me një rregullore të posaçme, të bashkëpunojnë për të ristrukturuar, jashtë gjykatës, kredimarrësit në vështirësi financiare. Banka e Shqipërisë ka bërë gati projekt-rregulloren “Për trajtimin jashtëgjyqësor nga bankat, të kredimarrësve në vështirësi financiare”, e cila është në fazë konsultimi dhe do të jetë e vlefshme për t’u zbatuar deri në vitin 2020. Kjo rregullore do të ndikojë në uljen e kredisë me probleme, duke lehtësuar strukturimin e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of