BSH: Pse po bie kredia

09/09/2013 11:41 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNdryshimet mujore të stokut të kredisë jan 2010-korrik 2013 Kredia për ekonominë po shënon ritmet më të ulëta të rritjes në dekadën e fundit, duke ndikuar negativisht në rigjallërimin e ekonomisë së dobët shqiptare. 2013 po rezulton të jetë viti më i keq porsa i përket financimit të ekonomisë, që nga vitet e para 2000, kur sistemi bankar filloi të zhvillohej vrullshëm. Bankat janë përqendruar vetëm në kthimin e kredive dhe sidomos në rikuperimin e atyre me probleme, duke e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of