BSH, rritja në 2015 më pak se 3%

25/05/2015 3:30 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintKonsumi i ulët, edhe për shkak të faturave të energjisë   Banka e Shqipërisë konfirmon se ekonomia shqiptare u rrit me 2.4% në tremujorin e katërt të vitit të kaluar, duke siguruar një rritje vjetore prej 1.9% të ekonomisë sonë. Ekspertët vërejnë se rritja u ndikua nga investimet publike dhe zgjerimi i aktivitetit të sektorit të shërbimeve e ndërtimit. Por, vlerësimet e bankës për të njëjtën periudhë, tregojnë se kërkesa private u ngadalësua dhe kërkesa e huaj reduktoi rritjen e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of