BSH / Shtyhen edhe për tre muaj masat që lehtësojnë ristrukturimin e kredive

18/01/2021 8:13 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintBanka e Shqipërisë, në mbledhjen e fundit, ka shtyrë edhe me tre muaj një vendim të muajit maj për mënyrën e klasifikimit dhe provigjionimit të kredive të ristrukturuara. Vendimi i shtrinte efektet deri më 31 dhjetor, ndërsa afati është shtyrë deri në datën 31 mars 2021. Kjo ishte një kërkesë e bankave tregtare drejtuar Bankës së Shqipërisë për shtyrjen e masave që lehtësojnë ristrukturimin e kredive edhe për këtë vit. Në muajin maj të këtij viti, Këshilli Mbikëqyrës i Bankës […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of