BSH: Sistemi bankar e përballoi mirë krizën

07/09/2020 11:05 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintBanka e Shqipërisë, në mbledhjen e saj të fundit, miratoi Deklaratën e Stabilitetit Financiar për 6-mujorin e parë të vitit. Në deklaratën paraprake, Banka e Shqipërisë vlerëson se në 6-mujorin e parë të vitit 2020 (më tej, “periudha”), veprimtaria e sektorit bankar u zhvillua në mënyrë të qëndrueshme, pavarësisht sfidave që paraqiti situata e pandemisë në vend. Masat operacionale të marra nga bankat për sigurimin e vijueshmërisë së funksioneve kritike dhe marrëdhënieve me klientelën, dhe masat e marra nga autoritetet […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of