Bujqesi strategjike

17/06/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Albana MUçAJ Ekspertet e Bankes Boterore terheqin vemendjen ne permiresimin e konkurrueshmerise se prodhimeve bujqesore. Luftimi i monopoleve, politika lehtesuese dhe permiresimi i tregut te tokes bujqesore jane disa nga sugjerimet e Bankes Boterore Bujqesia shqiptare ka nevoje per politika strategjike per te rritur konkurrueshmerine e saj. Ky ishte sugjerimi i perfaqesuesve te Bankes Boterore gjate zhvillimit te Konferences se pare vjetore ne Tirane mbi Zhvillimet Ekonomike, e cila u perqendrua kryesisht te krijimi i nje fuqie punetore […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of