Bujqesia, nota pesimiste

07/01/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Albana MUçAJ Fshataret dhe fermeret shqiptare do te vazhdojne te varen edhe kete vit nga financimet e huaja, ndersa ne buxhetin e shtetit shqiptar kuptohet se bujqesia nuk eshte bere akoma nje prioritet  As kete vit nuk mund te presim zhvillime te medha ne fushen e bujqesise, sektor mjaft me rendesi ne ekonomine shqiptare qe ze 22% te Prodhimit te Brendshem Bruto (PBB). Sektori i bujqesise ne Shqiperi vazhdon te jete nje ze i vogel per buxhetin e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of