Bujqesia: Pasojat e copezimit te tokes

22/09/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Një bujqësi e lënë në mëshirë të fatit, e copëzuar, me konflikte të vazhdueshme për tokën, pa një marketing të sofistikuar e ka dhënë rezultatin në produktivitetin e ulët të këtij sektori që llogaritet në rreth 20% të Prodhimit të Brendshëm Bruto. Në strategjinë e bujqësisë të hartuar nga Ministria e Bujqësisë Ushqimit dhe Mbrojtjes së Konsumatorit tregohet tregohet vendi që zë bujqësia jonë nga një i punësuar mesatar si dhe vlera reale mesatare, po për një punëtor bujqësie. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of