Bullgari / 2 miliardë leva për pushime

21/01/2019 8:15 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintSipas të dhënave të fundit, bullgarët shpenzuan 2 miliardë leva gjatë pushimeve të Krishtlindjeve. Për bullgarët, fitimi i parave është i rëndësishëm sepse ata duan ta përfytyrojnë veten që të jenë gjithmonë mirë duke u krahasuar edhe me vende të tjera europiane dhe mbi të gjitha, duke u treguar këtyre të fundit se bullgarët nuk kanë mbetur mbrapa. Njerëzit në vendbanime të vogla, si në fshatra për shembull, investojnë më shumë në ushqim dhe në konsum, ndërsa njerëzit e qyteteve […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of