Bullgari / 4 rajone kanë nivelin më të ulët ekonomik në BE

22/03/2021 12:39 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNë vitin 2019, PBB-ja rajonale për frymë, e shprehur në standardet e fuqisë blerëse, luhatej nga 32% e mesatares së BE-së në rajonin Veriperëndimor të Bullgarisë dhe në Mayotte, Francë, në 260% të mesatares së BE-së në Luksemburg. Pas rajonit veriperëndimor të Bullgarisë dhe Mayotte, niveli më i ulët ekonomik është regjistruar në këto rajone të Bullgarisë: Veri-Qendror (35%), Jug-Qendror (37%), Juglindor (40%) dhe Verilindje (41%). Nivelet më të ulëta të produktivitetit të punës janë regjistruar në tre rajone bullgare: […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of