Bullgari/ 40 milionë euro për NVM-të

13/02/2017 1:19 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintFondi i Investimeve Europiane dhe Fondi Kombëtar i Garancisë në Bullgari kanë nënshkruar një marrëveshje e cila do të nxjerrë një fond prej 40 milionë eurosh për Ndërmarrjet bullgare të Vogla dhe të Mesme (NVM) sipas programit COSME të Komisionit Europian. Ky transaksion mbështetet nga Fondi Europian për Investimet Strategjike që është edhe zemra e Planit të Investimeve për Europën. 330 NVM pritet të përfitojnë nga një marrëveshje e tillë në tre vitet e ardhshme. Zëvendëspresidenti i Komisionit Europian, Jyrki […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of