Bullgari / Allterco nis procedurën për listimin në Bursën e Frankfurtit

01/02/2021 12:41 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintZhvilluesi bullgar i produkteve, IoT Allterco, deklaroi se ka nisur procesin e regjistrimit për listimin në Bursën e Aksioneve të Frankfurtit. Allterco pret të përfundojë procesin e listimit brenda 12 deri në 18 muajt e ardhshëm, deklaroi kompania në një prezantim në Bursën Bullgare të Aksioneve. “Arsyeja prapa vendimit të kompanisë është interesi i madh i investitorëve nga konsumatorët, partnerët dhe investitorët institucionalë jashtë vendit”, tha Allterco. Listimi do të sigurojë qasje në financime të reja dhe mundësi zhvillimi të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of