Bullgari / Anulohet tenderi 746 mln euro të automjeteve të blinduara  

29/03/2021 10:38 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintMinistria e Mbrojtjes e Bullgarisë tha se anuloi tenderin me vlerë 1.46 miliardë lev (875 milionë dollarë / 746 milionë euro) për blerjen e 150 automjeteve të blinduara, pasi ofertat e paraqitura e tejkalojnë kornizën financiare të projektit. Bisedimet me dy kompanitë që arritën fazën përfundimtare të tenderit – Patria e Finlandës dhe General Dynamics me seli në SHBA, kanë dalë në përfundimin se një ulje e çmimeve të propozuara fillimisht, është e pamundur nëse kërkesat teknike të tenderit nuk […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of