Bullgari/Bashkimi me ERM2 dhe Unionin Bankar është një hap shpëtimi

08/05/2020 3:31 PM 0 komente

Bashkimi me ERM2 dhe Unionin Bankar është i vetmi hap shpëtimi për Bullgarinë, tha kryeministri Boyko Borissov, i cili shtoi se ishte i sigurt për këtë, sidomos nëse kriza e Covid-19 do të vazhdojë.

Kryeministri Borissov kujtoi se kontrolli i zakonshëm bankar ishte një garanci për transparencën e bankave bullgare.

“Besoj se BE është vendi më i mirë dhe si pjesë e familjes së përbashkët europiane, ne ndajmë gjithçka – të mirat dhe të këqijat”, shtoi Borissov, duke theksuar se ai nuk kishte frikë nga borxhet e Gjermanisë, pasi vendi ka një PBB të madhe.

“Lutem çdo ditë që Gjermania të shërohet sa më shpejt sepse shumica e fabrikave tona janë të lidhura me ekonominë e saj”, tha kryeministri bullgar.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of