Bullgari / Biznesi gjerman: Problemet kryesore janë mungesa e fuqisë punëtore dhe korrupsioni

21/06/2021 10:37 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNjë studim nga Dhoma Gjermano-Bullgare e Industrisë dhe Tregtisë, tregon se korrupsioni, krimi dhe mungesa e transparencës në procedurat e prokurimit publik janë problemet kryesore me të cilat përballen bizneset në Bullgari, informoi reporterja e BNR Nataliya Ganchovska. Sondazhi për mjedisin e biznesit në këtë vend është kryer për të 15-in vit midis anëtarëve të dhomës. 97% e të anketuarve thonë se do të investonin sërish në Bullgari, 41% e konsiderojnë këtë vend si tërheqës për investime. Pothuajse gjysma e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of