Bullgari / Depozitat e larta të kompanive, me norma negative interesi

09/09/2019 8:37 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintProblemi i normave negative të interesit ndikon drejtpërdrejti negativisht në biznesin në vendit tonë. Mbi një vit, bankat e mëdha në Bullgari kanë pranuar depozitat e larta të kompanive kundrejt një “tarife të caktuar” që këto të fundit u paguanin bankave, ka publikuar kompania Mediapool. Bankierët e shpjegojnë ndryshimin nëpërmjet vendimeve të Bankës Kombëtare Bullgare (BNB), të cilat, në të vërtetë, janë rezultat i politikave të Bankës Qendrore Europiane dhe tregjeve ndërkombëtare. Që nga fillimi i vitit 2016, Banka Kombëtare […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of