Bullgari / Drejtuesi i sindikatave është optimist për zgjidhjen e krizës ekonomike  

11/05/2020 12:34 PM 0 komente

“Bullgaria ka rezerva dhe mekanizma të fortë financiarë dhe unë jam optimist për daljen tonë nga kriza”, tha për Radion Kombëtare Bullgare, Plamen Dimitrov, udhëheqësi i Konfederatës së Sindikatave të Pavarura në Bullgari (CITUB). Ai shtoi se parashikimet e CITUB-së për një nivel papunësie prej gati 10% në vend deri në fund të vitit, janë konfirmuar nga analiza e bankës më të madhe bullgare, sipas së cilës, papunësia do të arrijë në 9%. Sipas bankës, pritet një rënie prej 8% […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of