Bullgari – Dyndje e kompanive greke e rumune

09/07/2012 12:21 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintKompanitë greke dhe rumune, që u regjistruan në Bullgari, u rritën gjatë vitit të kaluar, teksa drejtuesit synuan që të përfitojnë nga avantazhi i taksave të ulëta dhe një monedhe të qëndrueshme në fqinjin e Ballkanit. Numri i kompanive greke që paguajnë taksa në Bullgari u rrit 75% në 3,781, nga 2,199 në 2010-n, tha Agjencia e të Ardhurave Kombëtare të Sofjes në një deklaratë. Kompanitë rumune në Bullgari u rritën 50% në 401, nga 272 në 2010-n, sipas agjencisë. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of