Bullgari / Ekonomia do të bjerë me 5% në vitin 2020

25/05/2020 10:38 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintRaporti i Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH), me titull “Perspektivat Ekonomike Rajonale”, thotë se nëse pranohet një efekt afatshkurtër i epidemisë COVID-19, ekonomitë pritet të tkurren me një mesatare prej 3.5% në të gjithë botën gjatë këtij viti, krahasuar me 4.8% në 2021, duke theksuar se këto parashikime janë të pasigurta për shkak të pasigurisë në zhvillimin e krizës. Prodhimi ekonomik bullgar parashikohet të bjerë me 5.0% të PBB-së, si rezultat i pasojave ekonomike të pandemisë së koronavirusit […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of