Bullgari / Ekonomia do të tkurret me 3% këtë vit

16/11/2020 12:29 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintMinistria e Financave e Bullgarisë pret që ekonomia të kontraktohet me 3% këtë vit, pas pandemisë së koronavirusit dhe pritet të rritet me 2.5% në vitin 2021, tregoi parashikimi i saj makroekonomik. Por edhe me rritjen e pritur vitin e ardhshëm, ekonomia e vogël dhe e hapur e shtetit, nuk ka të ngjarë të arrijë nivelin e para krizës së vitit 2019, tha ministria. “Ne parashikojmë se PBB reale do të ulet me 3% në vitin 2020, dhe do të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of