Bullgari / Ekonomia do të rritet me mbi 3% gjatë 2018

11/06/2018 12:20 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintEkonomia e Bullgarisë do të rritet me 3 – 3.5% në 2018 dhe gjatë periudhës afatmesme, parashikojnë ekspertët ekonomikë nga Akademia Bullgare e Shkencave. Sipas tyre, rritja e pritshme e ekonomisë së këtij vendi do të vijë kryesisht për shkak të rritjes së konsumit vendas, rritjes së eksporteve dhe investimeve. Megjithatë, drejtori i Institutit për Kërkime Ekonomike në Akademinë e Shkencave të Bullgarisë, profesor Alexander Tasev, vuri në dukje se rritja e pritshme nuk është e mjaftueshme për Bullgarinë, e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of