Bullgari / Eksportet në Kinë arrijnë rekordin më të lartë

24/06/2019 1:12 PM 0 komente

Në takimin e zhvilluar në qytetin kinez të Ningbo (ku u mbajt nisma e përvitshme e bashkëpunimit ndërmjet Kinës dhe vendeve të Europës Qendrore dhe Lindore 17+1) midis ministrit bullgar të Ekonomisë, Emil Karanikolov dhe zëvendëskryeministrit kinez, Hu Chunhua, u diskutua mbi bashkëpunimin tregtar dhe ekonomik midis Bullgarisë dhe Kinës. Ministri Karanikolov nënvizoi se Bullgaria mbështet dhe ndihmon në mënyrë aktive në zhvillimin e mëtejshëm të kësaj nisme. Emil Karanikolov theksoi se bashkëpunimi midis Bullgarisë dhe Kinës në sektorin e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of