Bullgari/ Eksporti i armëve shënoi nivele rekord në 2016-n

02/10/2017 10:26 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPjesa më e madhe e armëve bullgare që u eksportuan vitin e kaluar shkoi në Lindjen e Mesme, me Irakun dhe Arabinë Saudite që kryesonin këtë listë, me marrëveshje prej më shumë se 200 milionë eurosh. Sipas raportit vjetor të komisionit shtetëror për kontrollin e eksporteve të armëve të Bullgarisë u shënuan shifra tejet të larta në 2016, me një vlerë totale të marrëveshjeve që tejkaluan një miliard euro. Nga 595 licenca eksporti të miratuara nga shteti, me një vlerë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of