Bullgari / Falimentimet do të rriten me 21% në 2021

07/12/2020 12:31 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintVitin e ardhshëm, analistët ekonomikë presin rritjen e nivelit të falimentimeve të kompanive në Bullgari me 21%, krahasuar me 2019. Ndikimi i krizës në ndërmarrje dhe rritja e falimentimeve do të jetë i ngjashëm me rritjen e falimentimeve të vitit 2009, ndryshimi është se Covid-19 prek shumë më tepër vende. Vonesat e gjata në pagesa ose numri i madh i klientëve, që nuk paguajnë në kohë, mund të çojë në paaftësinë paguese të kompanive. Parashikimet janë për një rritje prej […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of