Bullgari / Furnizuesi i Mercedes hap një Qendër Kërkimi e Zhvillimi në Sofje

29/07/2019 8:26 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNjë prej furnizuesve kryesorë të Mercedes, i cili vitin e kaluar njoftoi investimin e tij për ndërtimin e një fabrike për prodhimin e makinave në Bullgari, hapi zyrtarisht një qendër kërkimore dhe zhvillimore në Sofje. Odelo Farba në Bullgari merret me projektet që lidhen me prodhimin e dritave të pasme LED për automjete. Produktet e gatshme të prodhuara prej saj do të hidhen në treg nëpërmjet një prodhimi masiv, dy vjet pas fazës fillestare të projektimit. Sipas informacioneve të kompanisë, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of