Bullgari, Gjermania, një nga tre investitorët kryesorë

15/02/2021 12:41 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintTë dhënat nga Banka Kombëtare Bullgare për periudhën janar-nëntor 2020, tregojnë se Bullgaria ka tërhequr 141.1 milionë euro në investime direkte gjermane. Sipas këtij treguesi, vetëm Holanda dhe Austria janë përpara saj, tha Mitko Vassilev, drejtori i përgjithshëm i Dhomës së Industrisë dhe Tregtisë Gjermano-Bullgare. Për shkak të pandemisë, për të njëjtën periudhë, tregtia shënoi rënie të pritshme – me rreth 3%, krahasuar me të njëjtën periudhë në vitin 2019. Bullgaria ka eksportuar mallra me vlerë 4.24 miliardë euro në […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of