Bullgari / Interes për investime

23/11/2020 11:37 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint“Pavarësisht vonesës së shkaktuar nga pandemia, ne po vëmë re interes investimi në Bullgari, në prodhime dhe shërbime biznesi me vlerë të shtuar. Teknologjitë e informacionit dhe komunikimit, kontraktimi i jashtëm, janë ndër sektorët kryesorë që tërheqin investime, krahas elektronikës, makinave të transportit, kimisë, industrisë ushqimore dhe logjistikës”, tha zëvendësministri i Ekonomisë, Stamen Yanev, në një video-konferencë me përfaqësues të kompanive suedeze, raporton BGNES. “Investimet nga Suedia në vitin 2019, arritën në 32.3 milionë euro nga fluksi i përgjithshëm në […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of