Bullgari / Investime kineze në ekonominë “e gjelbër”

22/07/2019 4:47 PM 0 komente

“Bullgaria i vlerëson shumë marrëdhëniet me Republikën Popullore të Kinës. Ne shpresojmë se për 70-vjetorin e themelimit të marrëdhënieve diplomatike, të arrijmë rezultate më të rëndësishme në bashkëpunimin tonë dhe t’i çojmë marrëdhëniet tona në një nivel të ri dhe më të lartë sesa janë aktualisht. Këto ishin fjalët e Kryeministrit bullgar, Boyko Borissov në takimin me zëvendëskryeministrin e Republikës Popullore të Kinës, Li Hongzhong. Kryeministri Borisov përshëndeti bashkëpunimin e mirë midis dy shteteve, si në nivel qeveritar, parlamentar, ashtu […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of