Bullgari / Investitorët e huaj hapin 3,200 vende të reja pune

19/10/2020 9:30 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPavarësisht krizës Covid-19, që nga fillimi i vitit 2020, certifikatat për 22 projekte me vlerë 363 milionë euro, janë lëshuar nën Aktin e Nxitjes së Investimeve, pasi ato kanë potencialin për të krijuar 3203 vende të reja pune. Kjo u njoftua nga ministri bullgar i Ekonomisë, Lachezar Borisov, në prezantimin e certifikatës së investimeve të klasit “A” në “Balkan Agricultural” në Plovdiv. Projekti investues i ndërmarrjes parashikon zgjerimin e bazës ekzistuese, duke ndërtuar zona të reja prodhimi dhe depozitimi për […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of