Bullgari / Investitorët më të mëdhenj janë nga BE-ja

18/06/2018 1:48 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintReferuar një deklarate të bërë nga ministri i Ekonomisë, Emil Karanikolov, investitorët e huaj më të mëdhenj në ekonominë bullgare janë nga Bashkimi Europian. Investimet e Huaja Direkte në vend për periudhën janar-mars 2018 arritën në 179.1 milionë euro. Ndërsa në vitin 2017, investimet e huaja arritën në vlerën 950.1 milionë euro. Dhjetë vendet me Investimet më të mëdha Direkte në Bullgari në 2017 ishin kryesisht nga Bashkimi Europian dhe nuk kishte asnjë vend me një regjim tatimor preferencial. Investimi […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of