Bullgari/ Ish-komisionerja bullgare për BE-në nis planin kundër krizës

18/03/2013 4:15 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPartia Bullgaria për Qytetarët e drejtuar nga ish-komisionerja e BE, Meglena Kuneva, ka zbuluar planin parazgjedhor për të reformuar sistemin politik dhe për të inkurajuar ekonominë e dëmtuar. Partia e Kunevës zbuloi së fundmi programin e saj prej 31-pikësh, i cili synon të çrrënjosë pakënaqësitë që kanë çuar në protesta masive dhe rënien e qeverisë bullgare. Në një forum në qytetin e Varnës, Kuneva prezantoi listën e partisë së “31 gjërave që do të ndryshojnë jetët tona”, e cila fillon […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of