Bullgari / Këshilli Europian miraton një skemë 150 milionë euro për të mbështetur NVM-të

04/05/2020 8:52 AM 0 komente

Komisioni Europian ka miratuar një skemë bullgare prej 150 milionë eurosh (rreth 294 milionë BGN) për të mbështetur Ndërmarrjet e Vogla dhe të Mesme (NVM) në kontekstin e krizës së koronavirusit. Skema u miratua nën Kuadrin e Përkohshëm të Ndihmës Shtetërore, të hartuar nga Komisioni më 19 mars 2020, amenduar më 3 prill 2020. Nënkryetarja ekzekutive, Margrethe Vestager, përgjegjëse për politikën e konkurrencës, tha: “Kjo skemë prej 150 milionë eurosh do t’i lejojë Bullgarisë të mbështesë NVM-të në formën e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of