Bullgari / Kompania franceze GeoPost blen 45% të Speedy

05/04/2021 10:37 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintKompania franceze GeoPost tha se oferta e saj e blerjes për kompaninë bullgare të dërgimit të shpejtë Speedy, u pranua nga një aksioner i vetëm që zotëronte 45% të interesit në Speedy. GeoPost do të paguajë 142 milionë lev (86.2 milionë dollarë/72.6 milionë euro) për 2,419,929 aksione në Speedy, ose 58,67 leva për aksion, tha kompania franceze në një deklaratë të enjten. Në vitin 2014, Speedy bleu njësi të GeoPost në Rumani dhe Bullgari – DPD Rumania dhe GeoPost Bullgaria, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of