Bullgari: Kushte të favorshme investimi për Katarin

25/05/2015 3:20 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintKatari është i gatshëm të investojë në instrumentet financiare të ‘emetuara’nga BankaBullgare për Zhvillim dhe Fondi Bullgar i Sigurimit të Depozitave (BDIF), duke mbështetur financimin e programit kombëtar për rinovimin e ndërtesave multifamiljare dhe kapitalizimin e BDIF sipas Ministrisë së Financave të Bullgarisë. Ministri bullgar i Financave dhe homologu i tij i Katarit, Ali Sherif el-Emadi, u takuan në selinë e Ministrisë sëFinancave në Doha. Të dy ministrat e Financave diskutuan mundësitë për të thelluar bashkëpunimin dypalësh. “Bullgaria mund t’i […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of